KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
KÜNYE
SAYFALAR
ANASAYFA
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > RÖPORTAJ

TÜM DÜNYA BİZİM SEÇİMLE İLGİLENİYOR
18 Mayıs 2018
AK Parti İl Başkanvekili Mehmet Dağtekin'le seçim sürecini...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
AK Parti İl Başkanvekili Mehmet Dağtekin'le seçim sürecini, parti olarak seçim hazırlıklarını konuştuk. AK Parti'nin her zaman seçim olacakmış gibi çalıştığını kaydeden Dağtekin, mahalle, köy, ilçe ve il düzeyindeki çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirtti. Kendisinin AK Parti'de iki dönem aday adayı olduğunu ifade eden Dağtekin, fiili olarak görev almasıyla AK Parti'yi ve üstlendiği misyonu ve disiplini daha iyi anladığını vurguladı. Dağtekin sorular üzerine şunları söyledi:
"YEREL BASINI TAKİP EDİYOR VE EMEKLERİNİ BİLEN BİRİSİYİM"
Öncelikle ziyaretiniz bizleri ziyadesiyle onurlandırdı.
Yerel basını takip eden sıkıntılarını ve emeklerini iyi bilen birisiyim. Yılmadan işinizi yapıyor olmanız önemlidir. Başarılarınızın devamını diliyorum.
"SİYASİ TECRÜBEM EKSİKTİR. BAKTIM Kİ BU KADAR DİSİPLİNLİ, BU KADAR PLANLI ÇALIŞAN BAŞKA BİR YAPI YOK"
Seçim çalışmalarımızı sordunuz. Biz Aralık 2017 yılı kongremizden sonra 5 aylık bir süreç içerisinde sanki seçim hemen bugün olacakmış gibi çalışmaya başladık. Benim siyasi tecrübem eksiktir. Ben daha çok STK'larda çalıştım. Bugün burada siyasi bir sorumluluk alarak çalıştığımda baktım ki bu kadar disiplinli, bu kadar planlı çalışan başka bir yapı daha yok. Bunu anladım.  Sandık kurulları olsun, mahalle temsilcilerimiz olsun, teşkilat çalışmaları olsun çok hummalı bir çalışmamız söz konusudur. Yani erken seçim kararı alınsın alınmasın AK Parti her zaman seçim olacakmış gibi çalışıyor. Seçim hiç ortada yokken, köy temsilcilerimizle, sandık kurullarıyla, mahalle temsilcilerimizle, teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla bir araya geldik, rutin toplantılarımızı yaptık. Bu toplantılarda merkez ilçemizin emekleri çok büyüktür.
Biz bu toplantılarımızın hepsini seçim hiç ortada yokken bitirdik. Dün de yeniden bütün ilçe başkanlarımızı topladık. İki buçuk saat süren bir toplantıyla adaylarımız belirlenmeden biz mahallelerimizde kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte toplantılarımızı başlatın dedik. Zen yapılıyordu ama bunu koordineli bir şekilde seçim koordinasyon merkezi'nin kontrolünde bu çalışmalarımızı yapın diye faaliyetlerimize başladık. Hamdolsun bugün hemen yansımasını verdi. Merkez ilçemiz de ayrıca mahalle başkanlarıyla toplanıyor. Mesela dün kadın kolları başkanımız dedi ki hocam sekiz ayrı evde toplantımız var. Daha ben demeden onlar o toplantılarını o faaliyetlerini yapıyorlar. Biz böyle teşkilatlı bir yapıyız. Allah bu konuda çalışanın da yanındadır, yardım eder.
"HERKES, TÜM DÜNYA BİZİM SEÇİMLERLE İLGİLENİYOR. TWİTLERLE MÜDAHALE VAR"
Dünya güçlerinden herkes bizim bu seçimle ilgileniyor. Aslında Türkiye'nin seçimi ama bir de bakıyorsunuz ki dünya bu işe el atmaya çalışıyor. Tamam mı? Devam mı? Konusundaki sosyal medya paylaşımlarında biz gördük ki dünyanın öbür ucunda müdahaleler var. Amerika'dan, Brezilya'dan, Yunanistan'dan twitlerle müdahale var. Ama biz sosyal medyanın ötesinde, halkın içindeyiz. Halkla birlikteyiz. Birebir irtibatlarımız var. Bu irtibatlar inşallah bizi başarıya götürecektir. Bütün içeriden ve dışarıdan yapılan bu tacizler, zorlamalar aman ha aman Türkiye'yi farklı bir mecraya çekelim diye düşünmeler bizi uyandırmıştır.
"BİZ GEZİ'DE UYANDIK. BİZ KOBANİ'DE UYANDIK. BİZ FIRAT KALKANI'NDA UYANDIK. BİZ AFRİN'DE UYANDIK"
Biz Gezi'de uyandık. Biz Kobani'de uyandık. Biz Fırat Kalkanı'nda uyandık. Biz en son Afrin'de o tünellerde bir daha uyandık ki bu dışımızda gerçekleşen hiçbir faaliyet rastgele değildir. Planlıdır, programlıdır, projelidir. Onlar plan yapıyorlar ama planın en büyüğü Allah'ın elindeki plandır. Allah'ın planı dürüst olan, düzgün olan, iyi olan, çalışan, gayretli olan müminin yanında olur ve onu başarılı kılar diye dua ediyoruz.
"SİYASET, HİZMET İÇİN AMAÇTIR. OLUMLU OLUMSUZ HERŞEY BİZE YANSIYOR"
Siyaseti aslında hizmet aracı olarak bir kurum direk icracı değil. Hele de biz iktidar partisi olduğumuz için icracı bir partiyiz. İcraat yapıyoruz. Yaptığımız bütün icraatlar direk olumlu ya da olumsuz yansıması bize geliyor. Onun için hamdolsun niyetimiz hep iyi oldu. Vekillerimiz geliyorlar birlikte dolaşıyoruz ve enerjilerinin bu boyutta olduğunu bilmezdim. Ama bakıyorum ki sıradan bir başarı yok. İl başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, mahalle başkanlarımız herkes bir didiniş bir çırpınış içerisinde. Genel merkeze il toplantısına gittim gördüm ki orada da aynı şekilde müthiş bir disiplin var. Sabah gideceksin öğlene kadar dinleyeceksin öğlen yemeğini yiyeceksin öğleden sonra bakanlar kurulu bakanlar yardımcıları genelde Sayın Binali Yıldırım'ın başkanlığında bakanlar kurulu, bütün il başkanlarının sorunlarını o an birebir dinleyip çözüm üretiliyor. Her il ile ilgili. Bu sadece siyaset değildir. Bu parayla yapılacak bir şey değildir. Bu aşktır bu sevdadır. Bu milleti sevmedir. Ben bunu fiilen Ak Parti'de gördüm.
"İKİ DEFA BU PARTİDE ADAY ADAYI OLDUM. ŞİMDİ DE İL BAŞKANVEKİLLİĞİ GÖREVİ NASİP OLDU. SEÇİME KADAR SİZLERLE GİDECEĞİZ DENİLDİ. YAPABİLİYORSANIZ NE MUTLU. AMA YAPAMIYORSANIZ KUSURA BAKMAYIN DİYE DE YÜZÜMÜZE BU DENDİ ÖZELLİKLE"
İki defa da aday oldum. Ama fiilen içine girmek de başka bir şeymiş. O açıdan Allaha hamd ediyorum. Allah bize de hizmet ettirmeyi nasip etti. Şu anda il başkan vekilliği gibi bir makam, bir sorumluluk bizdedir. Bu sorumluluğunu hakkını veririz. Bildiğimiz ölçüde kendimizi mutlu hissederiz. Veremediğimiz zaman da ak partide bu çok hızlı işliyor. Bize de öyle dendi. Arkadaşlar başkanlarımız istifa etti. On altı il olarak. Siz siyasi ve hukuki işler başkanlarını ilinize başkanvekili olarak sizleri atadık. Seçime kadar sizlerle gideceğiz. Yapabiliyorsanız ne mutlu. Ama yapamıyorsanız kusura bakmayın diye de yüzümüze bu dendi özellikle. Sayın genel başkan yardımcımız tarafından bize toplantıda söylenen ifadeler bunlardır. Demek ki yapabilen arkadaşlarımız devam ediyor. Ekonomik sebepten olur, ailevi sebepten olur, psikolojik sebepten olur yapamayan arkadaşlar da, küsmeden darılmadan ki bunu aday adaylığı sürecinde de gördüm, bütün arkadaşlarımız bugüne kadar hizmet edenlerin hepsi müracaat etti. Aidiyetinin devam ettiğini hissettiriyorlar. Ben aday adayı olarak tekrar partime geldim. Ben bu partiliyim bu partimin emrindeyim diyor. Küsmenin olmadığı başka bir parti bu boyutta değildir diye düşünüyorum.
"ADAY ADAYI ARKADAŞLARIMIZ TANITIM ADINA BASINI DAHA İYİ DEĞERLENDİREBİLİRLER"
Yerel basına da bakıyorum genelde değerlendirmeler var. Daha iyi değerlendirilebilir mi? Evet. Ben şahsen bu tür süreçleri yaşayan biri olarak bunun çok önemli olduğunu, kendimizi ifade etmemiz gerektiğini, bunun da en güzel yolunun yerel basınla iletişimde olup, evet ben varım, ben buradayım, benim burada olduğumu lütfen kamuoyuna iletebilir misiniz diye iletişimli olmaları gerekliliğinin kanaatindeyim.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Başlık Tarih
 
KARADAĞ: SPOR, SAĞLIK DEMEK01 Ekim 2021
"BİZ YERİMİZDE SAYDIK"30 Ağustos 2021
LAURENTIUS YAYIN HAYATINA BAŞLADI27 Temmuz 2021
"Sevginin Olmadığı Yerde Müzik Olmaz"19 Mayıs 2021
"ETİK GAZETECİLİK YAPILMALI"03 Mayıs 2021
KEMENÇE VE MÜZİK27 Nisan 2021
KALBİMİZ VE DAMARLARIMIZ27 Nisan 2021
DÜNYA MARKASI YOLUNDA EMEK VERİYORUZ14 Nisan 2021
BOZKURT: YARARLI İŞLER YAPMALIYIZ06 Mart 2021
ÖZÇELİK: MATEMATİK İLE MÜZİK İÇ İÇEDİR01 Mart 2021
"ZENGİNLİKLERİMİZ VAR"28 Şubat 2021
"BİR ÇOK ALANDA SIKINTILAR YAŞADIK"15 Ocak 2021
"GERGER GERİ KALMIŞTIR"14 Ocak 2021
KARLI:HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR05 Ocak 2021
"SAHA MÜCADELESİ ÇOK ÖNEMLİ"13 Aralık 2020
AV. DOĞAN: TESPİT VAR ÇÖZÜM YOK10 Aralık 2020
"BİLGİÇ: YAPISAL DEĞİŞİMLER OLMADAN..."07 Aralık 2020
"KAHRAMANLARI ÖDÜLLENDİRMELİYİZ"30 Eylül 2020
SON GÜN 30 EYLÜL21 Eylül 2020
"KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE BAŞARILIYIZ"21 Eylül 2020
ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ15 Ağustos 2020
"DENGESİZLİK DOĞACAK"25 Temmuz 2020
"AMAÇ BAROLARIN SESİNİ KESMEK"25 Temmuz 2020
"ÜRETİM VE TEKNOLOJİ ÖNEM KAZANDI"22 Temmuz 2020
AŞAMAYACAĞIMIZ BİR ENGEL YOKTUR13 Şubat 2020
"PİŞMAN OLACAĞIM BİR İŞE GİRMEM"06 Şubat 2020
ÖNCE İŞ06 Şubat 2020
EĞİTİME ÖNEM VERMELİYİZ05 Şubat 2020
"DEMOKRASİYE İHTİYAÇ VAR"06 Şubat 2020
"TANITIMDA BAŞARAMADIK"25 Ocak 2020
"KÜLTÜR VE TURİZM OLMALIDIR"25 Ocak 2020
"YANLIŞLARDAN DÖNÜN"05 Şubat 2020
TURİSTİK KÖY ESKİ KÂHTA'DAN BAŞLAYAN...10 Aralık 2019
"2020'DE ERKEN SEÇİM OLABİLİR"14 Kasım 2019
"GEZGİN ORHAN KURAL'I ANLATTI"28 Temmuz 2019
"YAŞARKEN DEĞER BİLİNMELİ"03 Temmuz 2019
Altınşehir'e Lukianos Parkı 14 Temmuz 2018
"NEMRUT TURİZMİ CANLANDIRILMALI"22 Şubat 2018
YILANCI: KÂHTA'DA HİZMET HAMLESİ BAŞLATACAĞIM07 Haziran 2018
"BİZ ASLA ETNİK KİMLİK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMIYORUZ"15 Ocak 2018
"İL BAŞKANI OLACAKSIN DENİLDİ"05 Aralık 2017
“TÜTÜN KONUSUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇABA VERİYORUZ”04 Aralık 2017
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
TÜTÜN AŞIMIZ EKMEĞİMİZDİR YASAKLAMAYIN20 Ekim 2017
SULU TARIM ŞART27 Haziran 2017
İSMAİL TÜRÜT: ÖMRÜM SİYASETTEN ÇEKTİ10 Aralık 2018
"MÜZİK EVRENSEL DEĞİLDİR"06 Şubat 2020
Özel Atak Lisesi Kurucu Müdürü Mustafa Yılmaz: ATAK'TA 7/24 SAAT EĞİTİM28 Şubat 2017
" Avrupa Birliği Ülkelerin İsteği Doğrultuda Makinelerle Üretim Yapıyoruz"27 Şubat 2017
İstanbul Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit: İSTANBUL BAHÇELİEVLER YOĞUN GÖÇ ALDI23 Aralık 2016
Halk Müziği Sanatçısı Âşık Gülabi: PARA EMEĞİN ÖNÜNE GEÇMEMELİ04 Temmuz 2018
"DİNLEYİCİNİN ALKIŞI BİZİM GIDAMIZDIR/ SHOW PROGRAMLARI PARA İÇİN ÇOĞALDI"23 Aralık 2016

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | SAYFALAR | ANASAYFA
CH